Coaches

Fall

Cross Country Varsity, Tom Medlock, Steve Kapp '00
Cross Country 7/8, Amanda Stockman, Doug Enns
Football Boys (Varsity), Sam Knopik, Bill Griffiths, Nick Hennessy '99, Miles Hochard, Scott Guthrie, Clayton Jones, Alex Raridon
Football Boys (7th/8th), Clayton Jones, Miles Hochard
Football 5/6, Clayton Jones, McCay Tuttle
Field Hockey Varsity, Avery Hughes, Lisa Fairchild, Annie Fairchild '05, Amy Dean '08, Jenny Schaafsma, Jenny Dean
Field Hockey 7/8, Amy Dean `08, Annie Fairchild '05, Jenny Dean
Golf Girls (Varsity), Andrea Wolfe
Golf Girls (Junior Varsity), Andrea Wolfe
Soccer Boys Varsity, Matthew Pritchett, Justin Young, Lucas Richardson, Dr. Matthew Clothier
Soccer Boys Junior Varsity, Matthew Pritchett, Justin Young, Lucas Richardson, Dr. Matthew Clothier
Soccer Boys (MS A), Chris Markey, Jefferson Wolfe
Swimming Boys Varsity, Chad Holmes
Tennis Girls Varsity, Mike Duckworth, Tiffani Pearson
Tennis Girls Junior Varsity, Mike Duckworth, Tiffani Pearson
Volleyball Varsity, Lynn O'Toole, Todd Harris, Veronica Mobley
Volleyball Junior Varsity, Lynn O'Toole, Todd Harris, Veronica Mobley
Volleyball 7/8, Bobbi Elliott, Madison Rommel
Volleyball Girls (6th), Tiffani Burch, Sydney Pemberton
Cheerleading, Rachel Lewis '07, Tina Budzinski

Winter

Basketball Boys Varsity, Bill Kolich, Scott Guthrie, Nate Parks, Sterling Roaf, Terry Marshall
Basketball Girls (Varsity), Delischa Anderson, Rachel Bankhead, Lindsey Gunsorek
Basketball Boys Junior Varsity, Jacob Derritt
Basketball Boys C Team, Nate Parks
Basketball Boys 7, Patrick Zanders
Basketball Girls (7th), Kindra Smith, Johnetta Cox
Basketball Boys 8th Blue, Patrick Zanders, Alex Beck, Matthew Pritchett
Basketball Boys 8th Red, Patrick Zanders, Alex Beck, Matthew Pritchett
Basketball Girls 8th Grade, MeShell Nelson, Tabitha Hazen
Basketball Boys 7th Red, Patrick Zanders, Alex Beck, Matthew Pritchett
Basketball Boys 7th Blue, Patrick Zanders, Alex Beck, Matthew Pritchett
Baskeball Boys 6th Red, Chris Justus, Clayton Jones
Basketball Girls 6th Red, Sean Alpert, Craig Shaffer
Basketball Boys 6th Blue, Chris Justus, Clayton Jones
Basketball Girls 6th Blue, Sean Alpert, Craig Shaffer
Swimming Girls Varsity, Chad Holmes, Jackie Moore
Wrestling Varsity, Todd Harris, Miles Hochard
Wrestling 7/8, Todd Harris, Miles Hochard
Dance Varsity, Tina Budzinski, Anna Thomas
Cheerleading, Rachel Lewis `07, Anna Thomas

Spring

Baseball Boys Varsity, Jeff Diskin, Dale Robinson, Richard Moriarty
Baseball Boys (Junior Varsity), Jeff Diskin, Dale Robinson
Lacrosse Boys (Varsity), David Colbert, Noah Laible, John Webster, Joseph Ferber, David Herring
Lacrosse Girls (4th, 5th, 6th, 7th, 8th), Ellen Raih, Lindsey Gunsorek
Soccer Girls (Varsity), Matthew Pritchett, Justin Young, Jason Jacob, Jamie Lawrence
Soccer Girls (MS), Chris Markey, Jefferson Wolfe
Tennis Boys (Varsity), Justin Romick, Max Fearing
Tennis Boys (Junior Varsity), Justin Romick, Max Fearing
Track Coed (Varsity), Steve Kapp '00, Miles Hochard, McCay Tuttle, Sarah Taber
Track Coed (7th/8th), MeShell Nelson, Todd Harris, Tabitha Hazen